Рекордната покупка на Ливърпул Дарвин Нунес избухна с 4 гола, а Червените сразиха домакините от РБ Лайпциг с 5:0 в контрола играна на тяхната „Ред Бул Арена“.

Мохамед Салах вкара другото попадение за мърсисайдци, които показаха отлична игра и бързо забравиха тежкото поражение от Ман Юнайтед с 0:4 преди седмица.

Нунес започна на пейката, но видя как в 8-ата минута Салах откри с прецизен изстрел след много добър пас на Роберто Фирмино.

Хората на Юрген Клоп имаха контрол върху мача, но едва през второто полувреме и влизането на Дарвин Нунес превърваха предимството си в попадения, а уругваецът бе голямата звезда.

Още в 48-ата минута той вкара от дузпа след нарушение срещу Луис Диас, а в 51-ата реализира отново след асистенция на Александър-Арнолд и добра намеса на Тиаго.

В 68-ата минута Нунес остана сам пред вратата и нямаше как да сбърка, за да оформи хеттрика си, а в 90-ата вкара още веднъж след подаване на друг нов играч в отбора – Фабио Карвальо.

Така Ливърпул демонстрира добър футбол 2 седмици преди старта на новия сезон във Висшата лига. Юрген Клоп остави част от тези които започнаха до 60-ата минута, като сред тях бяха Александър-Арнолд, Салах и Диас.

Съставът на Ливърпул: Адриан (61 Байсетич), Александър-Арнолд (61 Милнър), Конате (46 Матип), Ван Дайк (61 Гомес), Робъртсън (46 Цимикас), Кейта (46 Хендерсън), Фабиньо (61 Елиът), Тиаго (61 Джоунс), Салах (61 Карвальо), Фирмино (46 Нунес), Диас (60 Дейвис)